Nowości

          

          

3.12.2019 rok

Misje: od 23.11.2019

W Wakacje
 - Msze św. w niedziele i święta: 9:00, 10:30, 12:00 i 18:30.
W wakacje - Msze św. w ciągu tygodnia: W poniedziałki rano o 7:30 w
Kaplicy Sióstr oraz od wtorku do soboty wieczorem o godz. 18:30.
- Biuro Parafialne czynne: od wtorku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. (około godz. 19:00).
 zmiany podajemy na bieżąco w niedzielnych Ogłoszeniach duszpasterskich.

 

Print


Wspólnota z Medjugorje

gromadzi się na wspólnej modlitwie w każdy 12 dzień miesiąca  w godzinach od 17.30 – 20.oo. W programie modlitw: różaniec - dwie części,o godz. 18.3o Msza św. oraz od 19.oo – 20.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

                                        Zapraszamy!

-         na Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawianą w kościele codziennie przed wieczornym różańcem ( 17.50)   

-         Krąg Biblijny !! we wtorki po wieczornej Mszy św. !!

-         do współpracy z redakcją naszego Pisma poprzez przygotowywanie, pisanie artykułów na tematy religijne i budujące świadomość chrześcijańską
 

„Medjugorje ...

 

leży w diecezji Mostar na terenie Bośni i Hercegowiny.

Według słów grupy młodych mieszkańców tej miejscowości 24 czerwca 1981 r.

zaczęła im się ukazywać Matka Boża, przekazując przesłania.

„Spotkania" te trwają do dzisiaj i są związane nie z miejscem (zdarzają się także poza Medjugorje), ale z osobami wizjonerów. Właśnie niespotykana w historii tego typu zjawisk długotrwałość i brak ich ostatecznego zakończenia są jedną z głównych przyczyn, dla których Kościół katolicki nie wypowiedział się ostatecznie na temat ich nadprzyrodzonego charakteru. Dotychczas Stolica Apostolska za miarodajne uznaje stanowisko episkopatu byłej Jugosławii z 1991 r., w myśl którego nie można potwierdzić nadprzyrodzonego charakteru zjawisk zachodzących w Medjugorje.

Dopóki tak się nie stanie, nie można organizować tam oficjalnych pielgrzymek. Mimo to przybywający do tego miejsca wierni - a jest ich co roku 2 – 2, 5 mln - powinni być otoczeni opieką duszpasterską.

18 stycznia 2014 r. zakończyła swoje prace międzynarodowa komisja badająca domniemane objawienia Matki Bożej, której przewodniczy kard. Camillo Ruini.

O rezultacie jej badań ma poinformować i wydać orzeczenie w tej sprawie Kongregację Nauki Wiary...”.

 

 

JE Ks. abp Henryk Hoser (warszawsko – praski) dla KAI między innymi:

 

„ Medjugorje okazuje się miejscem charyzmatycznym, do którego ludzie odbywają prywatne pielgrzymki. Faktu, że to miejsce jest tak nawiedzane, nie można pominąć. Chodzi o optymalizację troski duszpasterskiej o tych pielgrzymów – powiedział 2 marca abp Henryk Hoser podczas spotkania z dziennikarzami. Poinformował ich o celach powierzonej mu przez Papieża misji zbadania sytuacji duszpasterskiej w Medjugorje...”. (za KAI nr 10/2017)

 

 

W naszej Parafii istnieje Wspólnota Medjugorska, która spotyka się od wielu lat, 12 dnia każdego miesiąca. Jest to Wspólnota ludzi, która wskazanego dnia podejmuje post o chlebie i wodzie w duchu pokuty. Spotkania odbywają się w kościele a program jest następujący: dwie części różańca św., Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Początek o godz. 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 

(ewentualne zmiany godzin podajemy w bieżących Ogłoszeniach duszpasterskich).